08 Mar 2017
Mart 8, 2017

Mart Ayı Burçlar

0 Yorum
amazon

2,500 yıllık savaşçı kadın imgesi” (Mississippi Üniversitesi Müzesi – David M. Robinson Hatıra Koleksiyonu)

”Mississippi Üniversitesi Müzesi’ndeki 2500 yıllık bir Yunan vazosunun üzerinde, at binen, savaşçı bir Amazon kadını imgesi bulundu. Kozmetik malzemeleri, takı ya da merhem koymak için kullanıldığı düşünülen kapaklı silindir bir kutunun yüzeyindeki resimde, Yunan bir savaşçıya karşı atının üstünde dövüşen bir Amazon kadının tasviri yer alıyor. Binici kadının elindeki kementi arkaya savurduğu görülüyor. Stanford Üniversitesi, Klasikler ve Bilim Tarihi Departmanı Bilimsel Araştırmacısı Adrienne Mayor, M.Ö. 480-450 yılları arasında Atina’da üretilmiş eserin üzerindeki tasvir için “Savaş sırasında kement kullanan bir Amazon’a ait tarihten kalan tek imge.” diyor.

http://arkeofili.com/yunan-vazosunda-2500-yillik-savasci-amazon-kadin-imgesi/

 

 

MART AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ : Mart’ın ilk haftası dinlenme ihtiyacı içerisinde hissedebilirsiniz. Dikkatlerin üzerinizde olmasını isteyen bir öncü burç olarak işinize odaklanmaya çalışmak size iyi gelebilir. Kısa vadeli planlamaların hemen sonuçlanma ihtimali bu süreç içerisinde düşük ihtimal olabilir. Sağlık anlamında kendinizi şuan olduğundan daha fazla düşünmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Yapmanız gereken tek şey, sorunları ve problemleri gözünüzde çok fazla büyütmemek ve en ufak olumsuzlukları dahi kavgaya dönüştürmemek olmalı.

BOĞA : Kendini bilen yapınız sayesinde ince eliyorsunuz. Yaratıcılığınız bu ay üst seviyelere çıkabilir ve yeni iş kabul edecek olmanız sizin normalden çok fazla yorulmanıza neden olabilir. Sağlığınız için biraz daha ağır hareket etmeli ve olayları akışına bırakmayı çalışabilirsiniz. Bol enerjiye sahip olabilirsiniz ancak tazelenmesi için kendinize zaman ayırmalısınız. Yürüyüş yapmak temiz hava ve sağlıklı beslenmek mutlaka enerjinizi yükseltecektir.

İKİZLER : İkizler burcu için bu ay şartlar biraz daha iyiye gidebilir. İşiniz alanında piyasanın hareketlenecek olması, üstünüz olan kişi veya kişilerin beklentilerinin biraz olsun karşılık bulacağı anlamına geliyor. Birlikteliği olanlar rahat bir durumda olmakla beraber arkadaşlığınızın, birlikteliğinizden çok daha iyi olabilir. Birlikte olmanın size yüksek sorumluluklar getireceğini düşünüyor olabilirsiniz. Sakin kalabilmeyi başarırsanız önemli gelişmelerde aktif sorumluluklar alabilirsiniz.

YENGEÇ : Geride bıraktığımız aydan çok daha güzel bir zaman sizi bekliyor ve önemli olan geçen ay karşılaştığınız olumsuzlukların tamamen ortadan kalkacak olması. Emeğiniz ve çabalarınız karşılıksız kalmayabilir ve başarıyı hissedecek ve peşinden koşacaksınız. İş konusunda yapmış olduğunuz girişimlerden biraz daha umutlu olabilirsiniz. Kendinizi halsiz, yetersiz ve aşırı keyifsiz hissedebilir ve iç dünyanıza kapanabilirsiniz. Aslında sizin en büyük olumsuz yönünüz fazlasıyla içe dönük olmanız olabilir.

ASLAN: Bu ay yavaş ancak daha sağlam adımlar atmak sizin için daha iyi olabilir. Sorumluluk ve güven noktasında da elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Çalışma arkadaşlarınız ile ters düşmemeye çalışmalısınız. Bu ay iş hayatınızda önemli bir konu kesinlik kazanabilir. İşten ayrılmak isteyebilirsiniz, gelirinizi etkileyecek yeni gündemler oluşabilir. Bu süreç boyunca yüksek özgüvene sahipsiniz ve önemsiz işlerle uğraşmak, angarya zorunluluklara ve görevlere mahkum olmak sizi boğabilir.

BAŞAK: Mart ayında yine sıkıntıları ve problemleri bir kenara bırakma imkanınız olabilir. Bu süreçte zihinsel olarak yorgun düşebilir, karar aşamasında ise yanlış adımlar atabilirsiniz. Odaklanmayla ilgili sorununuz olabilir. Başlangıç yapmak isteyenler için de olumlu gelişmelerin gündeme gelme ihtimali var. Kazançlarınız belki iki katına çıkmayacak ancak rahat bir şekilde ödemelerinizi zamanında yapabilecek ve en azından zorlanmayacaksınız. Ruhsal ve fiziksel açıdan kendinizi pek fazla zorlamamaya çalışmalısınız.

TERAZİ : İstediğiniz ve doğru noktalarla ilgilendiğiniz sürece başarılı olmayacağınız hiçbir konu yok aslında. Finansal imkanlarınızdan yararlanarak daha üst seviyelere ulaşabilirsiniz fakat yine de tedbirli olmalısınız. Mücadelenin ve engellerin sizi yıpratmasından dolayı ikili ilişkilerde tartışmalar meydana gelebilir. Yıprandınız fakat mücadele ederek ilişkinizi her açıdan ayakta tutmayı denemelisiniz. Ani hareketlerden ve ağır yükler altına girmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Fiziksel olarak çok iyi durumda değilsiniz.

AKREP : İş hayatınızda grup çalışmaları ve paylaşımlar çok daha önemli olmaya başlayabilir. Karşınıza çıkan sorun ve problemleri aşabilirsiniz. Zekanızı kullanarak ve kısa zamanda köklü çözümler üretebilirseniz çok ileriye adım atabilirsiniz. Bu süreç içerisinde iş açısından size yardımı dokunacak kişi veya kişilerle bir araya geleceksiniz. Yanlış anlaşılmaların olmaması adına elinizden geleni yapmalısınız. Doğru adımlar atabilir, arkadaşlık ve aşk arasında bir denge kurabilirseniz çok daha fazla mutlu olabilirsiniz.

YAY: Siz istediğinizde ileriye, istediğinizde de geri adım atabilen karakteristik özelliklere sahipsiniz. Kısa süre içerisinde iş hayatında sorunla karşılaşmış ve devamlılığını sonlandırmak zorunda kalmış olabilirsiniz ancak iyi gelişmeler yaşanabilir. Yeni başvurular yapacak ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bazılarınızın iki katı para kazanma ihtimali var.  Kendinizi sürekli olarak geliştiriyorsunuz ve bu da şuan çalıştığınız yerde çok daha fazla göz önünde olduğunuz anlamına geliyor.

OĞLAK : İş hayatında henüz yeni atılanlar disiplinli olun ve kontrolü asla elden bırakmayın.. Öncelikle alışma sürecinizi tamamlamaya çalışın. Kaygı ve endişeleriniz mutlaka olacaktır ancak daha akıllı davranmalısınız. Size karşı olan ilgisini gizleyemeyen ve sürekli sizinle paylaşımlarda bulunan kişi muhtemelen “sadece arkadaş”ınız olmak istemiyordur. Sizi rahatsız eden  herhangi bir sağlık probleminiz varsa  doktora görünmek gayet mantıklı bir karar olacaktır. Sahip olduğunuz enerji sandığınız kadar yüksek değil.

KOVA : Bu ay üstünüz olan kişi veya kişilerin sizden yana olan beklentilerine cevap vermek adına çok fazla çalışmalısınız. Kendinizi yetersiz gördüğünüz konularda eğitimler alabilirsiniz. Söz konusu iş hayatınız olduğunda kendinize bir takım belirli kurallar koyabilirsiniz. Zor gibi görünen ancak rahat geçireceğiniz bir ay sizi bekliyor olacak. Zihinsel ve fiziksel açıdan kendinizi en iyi seviyelerde tutmaya çalışın. Herhangi bir tartışmada da kötü sözler kullanmamaya dikkat edin. Aksi halde güven sarsabilirsiniz.

BALIK: Sağlık sizin için hemen her şeyden çok daha önemli konumda yer almaktadır. Mart ayında da dikkatli olmaya devam edebilirsiniz. Sağlık açısından büyük probleminiz bulunmuyor. Kariyer hayatınızla ilgili atacağınız adımlar sadece kısa vadede değil uzun süreçte de size büyük kazanç ve başarılar sağlayabilir. Aslında söz konusu iş hayatınız olduğunda önceliğiniz maddi kazanç değil başarı ve unvan olmalı. Çalışmalarınızın karşılığını alacağınız ve ileriye doğru adım atacağınız süreçdesiniz.

Cevap Yaz