24 Kas 2015
Kasım 24, 2015

Aralık Ayı Burç Yorumları

0 Yorum

banner3

Astrolog Hülya Ataşcıoğlu
Aralık Ayı Burç Yorumları

KOÇ : Koç burcunda doğan kişiler yılın en şanslı ve başarılı durumları ile karşılabilirler. Bunlar büyük ölçüde kaderinizi belirleyen önemli konular olabilir. Güçlü karektere sahip ve hareketli olmanız nedeni ile mevcut durumu değiştirebilirsiniz. Mantıklı motivasyon ile hayal etmiş olduğunuz zirveye ulaşabilirsiniz. Bu ay duygusal açıdan da hayatınızın en iyi anlarını yaşayabilirsiniz. Yeni yılı sadık ve güvenilir arkadaşlarınız ile bir araya gelerek karşılayabilirsiniz. Sizin için en önemlileri düşünmelisiniz.

BOĞA : Kolayca mevcut projeler alıp yeni görevleri üstlenebilirsiniz. Kendiniz için çalışıyorsanız eski alışkanlıklarınızı bırakarak yeni faaliyet alanları tespit etmelisiniz. İlk başta çok önemli olmayan gibi görünen güncel çatışmalardan dolayı çaba sarfetmeniz gerekebilir. Özellikle 25 Aralık da oluşacak dolunay tarihine dikkat ederek öfkenizin kontrolünü elden bırakmamaya özen göstermelisiniz. Dürüst ve adil olun yoksa dilediğiniz gibi bir yeni yıl kutlayamayabilirsiniz. Belirsiz durumlarda bu tutum anahtar bir çözüm olabilir.

İKİZLER :  İş hayatı açısından olumsuz bir yaşam aşamasına geçmeden önce herhangi iyi bir şeyin olmaması gereklidir. Bu yüzden karamsarlığı elden bırakarak size sunulan finansal konuları değerlendirerek ve belki de iyi bir pozisyon alarak değerlendirmelisiniz. Yani her durumda para ile ilgili konularda maceralara katılmamalı ve yatırım ile ilgili karar verirken iki kere dikkatli olmanızı tavsiye edebilirim. Kör şansa güvenmemelisiniz çünkü koşullar lehinize gelişmeyebilir. Önceden belirlenmiş bir amaç üzerinde çalışmalısınız.

YENGEÇ : Yeni aya kadar sakin olmaya çalışmalısınız. Daha sonra karar almanız daha doğru olabilir. Küçük sorunlar üzerinde yoğunlaşırsanız ay sonunda hiçbir şey yapmadığınızı fark edebilirsiniz. Girişimcilik ve iş alanında olumlu ortamlar içinde bulunabilmeniz mümkün. Yaratıcı, entelektüel çalışmalar için mükemmel ve ahenkli bir zaman dilimindesiniz. Eski yaratıcı fikirleri tekrar gündeme getirerek uygulamaya dönüştürebilirsiniz. Zaman ve gerekli tüm kaynaklara sahip olabilirsiniz.

ASLAN : Duygusal açıdan aslan burçları hayatın olumlu yönlerini görecekler. Maceranın, çılgınlığın, başarının peşinden koşabilirsiniz. Hayatın üzerine görüşleri gözden geçirmek ve bazı ilkeli pozisyonları tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Değişimden korkmayın ve kolayca kabul etmek sizi kişisel yıpranmaktan geri koyacaktır. Meslektaşlarınız ve iş ortaklarınızın düşüncelerini yetersiz bulsanız dahi eleştirmeye kalkarak üstünlüğünüzü göstermeye çalışmayın. Hesaplarınızın kontrolünü ara ara siz yapmayı unutmayın.

BAŞAK : Zorlukların üstesinden gelebilmek ve güvende hissedebilmek için olumlu şartlar gelişebilir. Endişeler ve şüpheler ile ilgili düşünceler çok zamanınızı alabilir. Ancak hakketiğiniz mücadelede yalnız kalmayarak olumlu sonuçlara erişebilirsiniz. Venüs’ün olumlu etkileri ile her şey kendi programınıza ve beklentilerinize tam olarak uygun gidecektir. Belirsiz durumlarda endişeli olmaya gerek olmadığını fark edeceksiniz. Aniden bir şeyler ters gitmeye başlarsa kendi karmanızdan kaynaklandığını düşünebilirsiniz.

TERAZİ : Hava elementinin temsilcilerinden olan teraziler bu ay tüm mevcut durumlara doğrudan muhalefet olabilirler. Fakat gelişim için gerekli olan tüm taşları yılın son ayı toplamaya başlayabilirsiniz.  Tüm olumsuzluklarla baş ederek yeterli güç ve kaynaklara sahip olabilirsiniz. Kendinizi çok enerjik, motivasyonunuzu kuvvetli hissedebilirsiniz. İhmal ettiğiniz spor programlarına başlayabilirsiniz. Çevrenizde ki insanların irade özgürlüğünü kısıtlamamak ve sürekli onlara bir şeyleri öğretmeye kalkmamak daha doğru olabilir.

AKREP : Su elementi akreplere en yüksek gelişim aşamasına gelebilir ve gerçekten en başarılı ve şanslı belirtiler görülebilir. Ancak belirsiz bir doğaya sahip olduğunuz için sizi başkalarının dizginlemesine gerek duyabilirsiniz. Belirsiz bazı durumlar için tekrar tekrar sormaktan çekinmeyin ve kişisel davranmaktan ziyade diplomatik ve tüm soruları çözmeye çalışabilirsiniz. Rakiplerinizin geriye doğru çekildiğini fark edebilirsiniz.

YAY : İletişim ile ilgili enerji kaçakları fazla olabilir. 12-14 Aralık döneminde son derece dikkatli olmak faydalı olabilir. Kendiniz için bazı önemli kararlar almanız uygun olabilir. Aralık ayı yay burcuna sahip olan kişilere önemli ve eşsiz olaylar zinciri sunabilir bu eşsiz fırsatı kaçırmamayı deneyebilirsiniz. Sadece başınızı o yöne doğru çevirmeniz fırsatları görmenizi sağlayabilir. Koşullar her ne kadar sert görünse de olumlu etki altında kalacağınızı unutmamakta fayda var.

OĞLAK : Uyumlu ve yaratıcı bir dönem olarak tarif edilebilir. Fakat bir hata olabilir ve avantaj sizin tarafınızda olmasına rağmen rakipleriniz öne geçebilir. Ana konu güven, güven için mantığın ön planda olması sizin için önemli. Bazı problemler olumlu enerjilerin etkisi ile sizi fazla yormadan basit bir yaklaşım ile sonuçlanabilir. Her şey yolunda gittiği anlarda bile dikkatli olabilmek size bir çok avantaj kazandırabilir. Çoğu durumda gelişmek ve mutlu olmak ilerlemeye neden olacaktır.

KOVA : Belirli koşullar altında son derece güçlü olabilirsiniz. Olaylar karşısında ki bireysel tutumlarınızın farkında olmanızda fayda var. Yaşam enerjisini iyi yönlendiremezseniz yaratıcılığınız ve yaydığınız titreşimlerin yarattığı etki uzun sürmeyebilir. Arkadaşlarınız ile kitlesel bazı etkinlikler düzenlemeyi düşünüyorsanız bu ay bazı aksilikler çıkarak size istediğiniz sonuçları getirmeyebilir. Yıllık döngünün alacakaranlığında sizin için neyin daha önemli olduğuna karar vermelisiniz.

BALIK : Daha fazla proje veya konulara bakmaya istekli olmamak belki de sizin için daha iyi olabilir. Mevcut görevleri tamamlamak ve 12 Aralık’tan sonra yavaş yavaş bazı alanlarda öne çıkabilirsiniz. Duygularınıza yenik düşerek mantıksız eylemler yapmak sizin için iyi olmayabilir. Sonuçları düşünmek sizi bir nevi hayal kırıklığına uğratmamayı sağlayacaktır. Rakiplerinizden daha geniş perspektif ile konulara yoğunlaşabilmeniz sizi başarılı kılmaya yardım edecektir. Kişisel konularda sadece kendinize güvenin.

Cevap Yaz