01 Mar 2016
Mart 1, 2016

9 Mart Güneş Tutulması

1 Yorum

Güneş Tutulması 9 MART’16 GÜNEŞ TUTULMASI

Balık burcunda 18 derecede meydana gelecek olan tam güneş tutulması güney asya ve pasifik üzerinde gerçekleşecektir. Astrolojik açıdan insanlar ve dünyada gerçekleşecek olan etkileri ise yaklaşık olarak üç ay sürecektir.  Bu tutulmanın bir benzerini daha önce 9 Mart 1997 yılında yaşamıştık. Güneş’in 19 yıllık küçük periyodu, onun metonik döngüsüdür. 5.yy’da yaşamış olan Yunanlı gökbilimci Atinalı Meton bu döngüyü tanıtmıştır. Tanıttığı dönemde Babil astronomları zaten döngüyü bilmekteydi. Metonik döngü, her 19 yılda bir, Güneş ve Ay’ın, yılın aynı gününde, aynı derecede birbirleriyle aynı açıyı yapması durumudur. Geçmişte bu yıl da ne yaşadığınızı hatırlayarak benzerlerinin tekrar gündeme geldiğini fark edebilirsiniz. Eskiyi tam anlamıyla bitirip yeni bir siteme girmeyi işaret edebilir.

Tam güneş tutulması olması nedeniyle çok keskin ve net olaylara sebebiyet verirken, Ay’ın med-cezir etkilerini dört kat daha fazlasını ve sosyal davranışlarda daha dengesiz olaylara, doğa olaylarında değişimleri artırabilecektir. Değişken bir burçta olması ise olayların zaman zaman hızlı zaman zaman yavaş ve önümüzde ki dört ay içersinde oluşmasına sebebiyet verebilecektir.

Güneş tutulması maddi kazançlarda ani artış ve azalışlar, gayrimenkul alım ve satımları gibi ana konularda etkili olabilir. Genel olarak onikinci ev konularını ve yöneticisi olan Neptün’ün etkisini üç ay süre ile yaşamlarımızda hissettirecektir. Deniz taşıtları, denizler, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddeler, rüyalar, hastaneler, hapishaneler, manastırlar, dolandırıcılık ile ilgili şebekeler, sosyal hareketler, aldatmalar-aldanmalar, özel ve gizli yaşam, ruh sağlığı, terapistler, enerji çalışmaları ile ilgili konuların gündemde kalabilecektir. Sağlık olarak ise ayaklar, lenf damarlarını ilgilendiren konularda gelişmeler yaşanabilir.

Aynı zamanda tutulmanın balık burcunun ikinci dekanat’ında gerçekleşiyor olması ise Neptün’ün etkilerini artırmakla beraber Jüpiter yani dokuzuncu ev konularında din, felsefe, hukuk, yabancı kültürler, açıklık, dürüstlük ve eğitim ile ilgilide kararların verilmesine sebep olabilecektir. İç dünyamızı ilgilendiren konularda bir hassasiyet gelişimi, sebepsiz yere bozulan ev aletlerinin çoğalması, gıda zehirlenmelerin de artış, düşünme sistemi ve hislerimiz ile ilgili bazı sıkıntılı gelişmeler yaşanabilir. Aileyi ilgilendiren konularda istenmeyen olayların gelişimine sebebiyet verebilecektir. Mide, rahim, kan ve lenf bezlerini ilgilendiren konularda hastalıkların tekrarlanmasına sebebiyet verebilir.

Judaik Astroloji’de, 12 burç 12 İsrail kabilesi ile birlikte yer almış ve Balık burcu Yusuf kabilesine ait olmakla beraber  bereket, tanrısal verimlilik, asma yaprağı gibi anlamlar da taşımaktadır. Maddi anlamlarda bir toparlanma süreç ve üretilen değerlerde bir artış sözkonusu olabilir. Şiron’un tutulma derecelerine çok yakın konumlanmış olması ise basın, haber, sunucu, gazeteci ünlü birisinin kaybına işaret edebilir. Din adamlarının ve tıp doktorlarının da saldırıya uğraması, keder ve üzüntülerin artmasına sebebiyet verirken sağlık alanında olumlu reformlar gündeme gelebilecektir.

Balık burcu, değişken özelliklerini genelde insanlar üzerinde kullanır. Yardım etme, insanları dinleme gibi konularda kendisini bile unutabilir. İletişimci olma özelliği onu dert dinleyen özellikler arasında tutarken zaman zaman kendisini kurban etme psikoljisi ile hareket edebilmektedir.

Bilinçaltımız tutulmalar ile bilinçüstünden gelen bilgilere açılır. Güneş tutulmaları yeniay’da oluşur. Dua, şifa çalışmaları, meditasyon’a başlayabilir. Sağlığınıza iyi gelen konularda kararlar alabilirsiniz.

Dua niyettir, niyetiniz de kaderiniz!

Astrolog Hülya Ataşcıoğlu

One Response to 9 Mart Güneş Tutulması
  1. Merhabalar….esim Yetkin Tekin ile ilgili birsey soracaktim.herkes baska seyler soyluyor.sizede guven duydugum icin sormak istedim.14.08.1971 sabah ezaninda dogan esim, senelerdir para ile ilgili hep sikinti yasar.su an calistigi patronu isi yetkine devredip ayrilmak istiyor.bunu kabul ederse hayirli olur mu??para sikintisi duzelirmi??.
    Simdiden cok cok tskkkk


[yukarı]
Cevap Yaz