31 May 2020
Mayıs 31, 2020

5 Haziran Ay Tutulması

0 Yorum

5 Haziran 2020
Yay Burcunda Ay Tutulmasi 🌑🌎

Ay Tutulmaları genel anlamda ilişkiler ile ilgilidir. İkizler – Yay ekseni söz konusu olduğunda, bu Ay Tutulması bizi İkizler ve Yay tarafından yönetilen yaşam alanları arasındaki denge ile ilgili ihtiyaçlarımıza, eksikliklere ve yaşamlarımıza daha yakından bakmaya zorlayacaktir.
İkizler-Yay polaritesi İkizlerin “alt aklı” temsil ettiği ve Yay’in “yüksek aklı” temsil ettiği zihinsel bir eksendir. Yay, anlam ve fikir arayışını sembolize eder.
İkizler yakın çevresinde veya kendi alaninda oldukça rahattır, Yay ise bizi bunun ötesine girmeye teşvik eder. Eksenin her iki ucunu da ihmal etmek bizi olumsuz etkileyecektir.
Bu Ay Tutulması bizleri iki enerji arasında bir denge bulmaya hazirlayacaktir. Bu tutulma ayni zamanda iletişim, tutum ve macera anlayışımızla da ilgilidir.
Önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca bunun bizim için ne anlama geldiğini ogrenecegiz. Bu surecte duygularımızi ifade etmeye calismaliyiz. Bu bir çeşit kriz (bu bir bilinç krizi olabilir) ya da hayatımızdaki bir eksiklik hakkında ani bir farkındalık olabilir. Tutulmanin doğum haritalarımızda meydana geldiği ev konulari ise duygusal ihtiyaçlarımızı keşfetmemiz için altın bir fırsat olabilir.
İlişkiler şu anda zorlanabilir, kırılabilir veya güçlendirilebilir. Başlangıçta bir miktar kaos olsa da, bu anlayış bizi olumlu yönde harekete geçirebilir.
Dolunaylar ve Ay tutulmalari dogum haritalarimizdaki sorunları hayata geçirmektedir. Bu yuzden duygularımız artar ve Dolunay tarafından etkinleştirilen gezegenlerle ilgili bir tür olaylar yasanir.
Kendi haritalarinizda 15-16 derece İkizler / Yay hangi evinize dusuyorsa o evin konularini dikkate almalisiniz (gezegenleri incelerken ve tutulma yönlerini işaret ederken yaklaşık 5 derece’ye kadar alabilirsiniz).

Şu anda olanların gerçekten yeni bir şey olmadığını unutmayın. Sorunlar içimizde ve yeni duygular gelişiyor. Ay Tutulması zamanında ise bir şeyler ortaya çıkıyor eger duygularımızla temasa geçersek, neyin değişmesi gerektiği veya neyin gitmesi gerektiği hakkında daha iyi bir fikir edinebiliriz.

Bu tutulma, İkizler / Yay ekseni boyunca uzanan bir dizi tutulmanın ilkidir. İlk kozmik tetikleme olarak görülebilir ve ayni burc eksenindeki son tutulma ise Aralık 2021’de gerçekleşecektir.
Yay’daki bu Ay Tutulması, bizi yaşamımızın özellikle iletişim, felsefe, dini konularin artan farkındalığıni yaratmak ile yükümlüdür ve alınan kararlar duygusaldir. Bazılarımız huzursuz olacak ve nedenini tam olarak bilmeyeceğiz bazilarimiz ise bir tür şaşkınlık içinde olaylari izlemeye devam edecektir.

Ay gökyüzünde dolunay’da parlarken kendi yaşamımızda sembolik “aydınlanma” meydana gelir. Bununla birlikte, bu yeni duygular ve dusunceler duygusaldır.

Aralık ayındaki Güneş Tutulması’nın bu tutulmayi etkilediğini ve yeni başlangıçlara teşvik edeceğini unutmayın. Güneş’in İkizler’deki konumu ve doğum haritanızdaki konumu tabi ki göz ardı edilmemelidir.

Bu tutulma, İkizler Yay ekseni boyunca uzanan bir dizi tutulmanın ilkidir. Tetikleyecegi konular ile ilgili olarak hemen hemen ayni derecede ki 4 Haziran 2012 Ay Tutulmasi’ni ornek alabilirsiniz.
Benzer derecede yine 4 Haziran 1993 ve 4 Haziran 1974’te meydana gelmisti.
Haziran 2020’den Aralık 2021’e kadar geçerli olan bu ay tutulmasinin etkisini anlayabilmek için genel anlamda yukarida ki tarihlerde neler oldugunu hatirlamaya calisabilirsiniz.

Tutulmanın dogum haritanizda dustugu evlere gore gozlenebilecek etkileri:

1.Evdeki Ay Tutulması, fiziksel değişiklikler veya kişiliğiniz ile bir şekilde yenilenmeyi getirebilir. Ozgurluk ve bağımlılık arasında bir denge bulmak bu tutulmanın sizi en etkileyen yonudur. Duygularınız şu anda cok yogun ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için iyi bir zaman, ancak başkalarına saygı ile bunu yapmak sizi daha da ileriye götürecektir. Bir lider olarak başarılı olup olamayacağınız test edilecektir.

2. Evdeki Ay Tutulması, yaşamınızda gerekli finansal değişiklikleri yapmak için kozmik bir guc hissedebilirsiniz. Güç sorunları seninki ve benimki gibi paylaşım sorunları da gündeme gelebilir. Konfor bölgeleriniz önemlidir ve şimdi başkalarının ihtiyaçlarını göz ardı etmeden kendi ihtiyaçlarınızı karşılama zamanıdır. Finansal bir uzlaştırma, belirli bir borcun başlangıcı veya bitişi ve bunun gibi senaryolar yasanabilir.

3.Evdeki Ay Tutulması, iletişim, ulaşım biçimleri, eğitim, hareketlilik, komşular veya kardeşlerle ilgili bir tür sorun olabilir. Günlük rutinler önemli ölçüde değişebilir. Kardeşinizin hayatında büyük bir olay olabilir. Bir yayın teklifi olabilir veya kendinizi tanıtacak bir konumda yer alabilirsiniz.Seyahat veya eğitim planları gerçekleşebilir. Bir konuda tamamen farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz

4.Evdeki Ay Tutulması, ev ile ilgili sorunlar aydınlatılacak. Ev onarımları, aile sorunları ve diğer benzeri konular ciddi bir sekilde onem kazanacaktir. İşe harcanan enerji ile aile içi meselelerde harcanan enerji arasında bir denge kurmak artık sizin icin çok önemli olacaktir. Odaklanmanız gereken şey, kamusal ve kişisel yaşamlarınıza denge saglayabilmek. Büyük bir kariyer projesi hayata geçebilir veya tamamlanabilir.

5.Evdeki Ay Tutulması,
Romantik bir olay ile test edilebilirsiniz. Eğer aşkiniz gercekse korkulacak bir sey yok elbette! Ayrıca, çocuklarınız kendi gelisim “aşamalarından” geçiyor olabilirler ve şimdi daha fazla ilgiye ihtiyaçları olabilir veya yeni, büyük bir başlangıç ​​yaşayabilirler. Bazılarınizin bir çocuğu olabilir veya yeni bir yaratıcı proje başlayabilirsiniz.

6.Evdeki Ay Tutulması, işinizde veya sağlık rutinlerinizde gerekli olan değişiklikler olabilir. Rutinlerinizde olumlu değişiklikler yapmak için bu tutulmadaki duygusal enerji dalgalanmasını kullanabilirsiniz. Sizi rahatsız eden çalışma koşullarınızı iyileştirmek için bir şeyler yapın. Daha dengeli hissetmek için yapmanız gerektiğini bildiğiniz egzersiz veya beslenme programınıza devam edin. Bir iş projesi veya bir işin kendisi şimdi başlayabilir veya bitebilir. Fiziksel veya zihinsel bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir.

7. Evdeki Ay Tutulması, ortaklıklar, evlilikler test edilebilir, ancak ilişki güçlü ise korkacak hiçbir şey yoktur. Yedinci ev önemli bir ilişkiyi temsil eder – bir evlilik partneri, iş ortağı veya bir düşman. Kendi ihtiyaçlarınızla bir başkasının ihtiyaçları arasında bir denge kurmanın zamanı geldi. Uzlaşma ve müzakere zamanı. Aniden kendinizi daha fazla sosyal fırsatla bulabilir veya birçok yeni müşteri kazanabilirsiniz.

8.Evdeki Ay Tutulması, eşinizin geliri veya vergileriniz, borçlarınız ve yatırımlarınızla ilgili bazı olaylar olabilir. Bazı borçlarınızı finansal veya başka bir şekilde çözme zamanı gelmiş olabilir. Kendinizi rahat ve güvenli hissettiren şey, diğer insanların ihtiyaçları ve konfor düzeylerine dikkat edilerek dengelenmelidir. Hayatınıza yeni paralar gelebilir.

9.Evdeki Ay Tutulması, kişisel inançlarınız test edilebilir. Maceraya veya öğrenmeye olan açlığınız ön plana çıkabilir. Sıradan işlere verdiğiniz tüm dikkat, ne zaman eğleneceğinizi merak etmenizi sağlayabilir. Eğitimde önemli bir başlangıç ​​veya doruk noktası olabilir. Eğer işiniz yazarlık ya da benzeri ise, daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

10.Evdeki Ay Tutulması, kariyer hedeflerinizi gözden geçirmeniz ve değiştirmeniz gerekebilir. Kariyer meseleleri bir araya geliyor, ancak dördüncü yedinci ev olarak, kişisel, ev, aile veya ev ve ev meselesi de olabilir. Muhtemelen bir an önce sizden performans göstermeniz beklenecektir ve en iyisi sakinliginizi korumak ve yetkinliğinizi göstermek için elinizden geleni yapmaktır.

11. Evdeki Ay Tutulması, arkadaşlıklar test edilebilir veya gruplarla, kuruluşlarla olan ilişkiniz.
Arkadaşlardan ve grup etkinliklerini sorgulama zamanı şimdi. İlişkinizde yer alan romantik bir partneri içeren büyük bir olay olabilir veya şu anda yaratıcı bir projenin doruk noktası oluşabilir.

12.Evdeki Ay Tutulması, guclu bir dinlenme ve manevi yenilenme ihtiyacını fark edebilirsiniz. İşinizle ve rutinlerinizle derinden ilgilenen her türlü günlük etkinlikle meşgul olabilirsiniz. Hayatınızı bir kesinti ile dengeleme zamanı – aksi takdirde, kendinizi tamamen iyi hissetmezsiniz. Bazi durumlarda gizli bir konu sirlar ortaya çıkabilir veya özel, gizli veya riskli bir şey yapma arzusu olabilir. Bir iş projesi gerçekleşebilir.

Sevgilerle
Hülya Ataşcıoğlu

Cevap Yaz