28 Kas 2020
Kasım 28, 2020

30 Kasım 2020 Ay Tutulması

0 Yorum

Hülya Ataşcıoğlu

30 Kasım Dolunay

30 Kasım 2020 Pazartesi günü İkizler burcunda  gerçekleşecek olan ay tutulmasının kısaca anlamı aşk ilişkilerindeki değişim,  belirsizlikler ve ayrıca parayla ilgili olacaktır.

08° 38 İkizler burcundaki 30 Kasım ay tutulması, sabit yıldızlardan oluşan çok yoğun bir eksen üzerinde ve  sabit yıldızlar Aldebaran 10 ° 04’te ′ İkizler ile Antares’in karşısında 10° 02 ′ Yay burcunda gerçekleşirken Uranüs’ün karşısındaki Venüs’ü de harekete geçirecektir.

Bu enerjisi çok yüksek yüklü ay tutulması çok fazla gerilim, endişe, belirsizlik ve güvensizlik yaratırken aynı zamanda esneklikle, değişen koşullara uyum sağlayabilir ve aşk hayatınızı ve mali durumunuzu iyileştirmek için fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Normal bir dolunay dan daha güçlü olması, bu ay tutulmasının Ay’ın karşısındaki Güneş, evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir sonuca getirir. İşe karşı ev gibi karşıt güçler veya ihtiyacınız olana karşı istediğiniz şey, içsel gerilim ve dış baskılar yaratır. Bu, enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir.

Duyguların ve içgüdülerin ay nitelikleri genellikle bir ay tutulmasında zirveye ulaşır. Bu nedenle, herhangi bir ilişki zorluğunun üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalık, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış sağlar. Herhangi bir ilişki dinamiğini veya uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları açıkça göreceksiniz.  Ay tutulması, önceki altı ayın duygusal yükünü ortadan kaldırarak duygularınızın sıfırlanmasını temsil eder.

Ay Tutulması açılarını incelediğimizde ise

Ay Venüs 150’lik açısı sevgi ve şefkat ihtiyacınızı artırır, ancak aynı zamanda ilişki gerginliğini de artırabilir. Duygusal destek ve sevgiyi içeren her türlü dengesizliği vurgular. Alınan sevgi miktarı verilen miktarla aynı olmadığını deneyimleyebilirsiniz.

Partnerinizin bir arkadaşı, meslektaşı veya akrabası ile gizli bir arkadaşlık veya ilişki gelişebilir. Veya tatlı yiyecekler veya uyuşturucularda duygusal rahatlık arayabilirsin. Bekar olsanız bile, kendinizi sevmeyi ve kendiniz hakkında nasıl hissettiğinizi içeren bir iç dengesizliği vurgulayabilir.

Sevgi ve duygu içeren herhangi bir dengesizlik, karmik olarak ailenizle, özellikle de annenizle ilgili olabilir. Belki duygusal olarak mesafeliydi, müdahale ediyordu ya da aşırı sahipleniciydi. Bu ilişkiden çözülmemiş sorunları ele almak, dengeyi yeniden sağlamanın anahtarıdır. Bu konuda yardım almak  kendi akıl sağlığınız, evliliğiniz ve hatta çocuklarınız için iyi olabilir.

Güneş Uranus 150’liği ise sinir gerginliğini ve kaygıyı artırır. Yaklaşan bir değişim hissi heyecan verici olabilir ama aynı zamanda biraz korkutucu olabilir ve rahatlamayı zorlaştırır.

Özellikle son zamanlarda kısıtlandıysanız veya sıkıldıysanız, muhtemelen daha fazla özgürlük ve yaratıcı bir kendini ifade etme arayışına gireceksiniz. Ya da değişme baskısı, üzerinizde biraz gücü olan birinden gelebilir. Beklenmedik bir olay sizi rutininizi, davranışınızı veya planlarınızı değiştirmeye zorlayabilir.

Esnek olmak ve değişen koşullara uyum sağlamak önemlidir. Değişime direnirseniz ve kibirli veya yıkıcı olursanız, kayıp yaşayabilir veya önemli bir fırsatı kaçırabilirsiniz.

Değişiklik yapmak zorunda kalsanız da, ileriye doğru farklı bir yol bulsanız da, bir ayarlama gereklidir. Muhtemelen tamamen yön değiştirmenize gerek yoktur, bunun yerine küçük bir değişiklik yapmanız gerekir. Bir şeyi biraz farklı bir şekilde yapmak, büyük bir fark yaratabilir.

Uranüs’ün karşısındaki Venüs, aşk ilişkilerinde ve aynı zamanda mali durumdaki değişim ve belirsizliğin bir işaretidir. Beklenmedik olaylar gerginliğe ve endişeye neden olabilir.

Mevcut bir aşk ilişkisinde, artan özgürlük ve heyecan ihtiyacı, düzensiz ve öngörülemeyen davranışlara yol açabilir. Flört etmek veya cinsel deneyler bazı çarpıcı olaylara yol açabilir.

Bu enerji özellikle internette buluşmaya ve sizinkinden farklı geçmişlere sahip insanlarla tanışmaya uygundur. Ama aynı zamanda uzun vadeli bağlılıktan ziyade bir gecelik ilişkiyi destekler. Bununla birlikte, alışılmışın dışında bir tipseniz ve özgürlüğünüze ihtiyacınız varsa, benzer bir kişiyle yeni bir ilişki evliliğe yol açabilir.

Durumunuz ne olursa olsun, aşk bir seçenek değilse, değişim ve heyecan hayatın başka bir alanında tezahür edebilir. Finansal beklenmedik olaylar mümkündür, ancak kayıplar da öyle. Bu özellik, risk alma ve kumar oynama eğilimimi de verir.

Ay Tutulmasının yarattığı vibrasyonel negatif enerji sürekli iç gerilimi emer, ancak dinlenmek ve rahatlamak neredeyse imkansızdır. Yüksek enerji asla durmaz ve sürekli şarj olur. Hep yeni olasılıklar düşüneceksin ve sürekli “çağrı halinde” hissetmek sizi çok endişelendirebilir. Kalıcı bir gerginlik hali, her zaman “hareket halinde” olmak gibidir.

Esnek pozitif enerji ise tüm yapıya büyük bir denge sağlarken aynı zamanda büyük bir hedef oluşturur. Sözlü saldırılar konusunda aşırı savunmacı olabilirsiniz. İletişim kurmada zorluk, belirsizlik ve güvensizlik olarak görünecektir. İç gerilimi hafifletmek için bir öğrenme dürtüsü hissedebilirsiniz. Yeni edindiğiniz bilgilerle başkalarını zorla besleme eğiliminden kaçınmalısınız.

Ay Tutulması Sabit Yıldızları

İkizler Burcu’ndaki 30 Kasım ay tutulması, Boğa Takımyıldızı’ndaki en parlak yıldızla aynı hizaya geliyor. Bu tutarsızlık, 2000 yıl önce adlandırılan Takımyıldızlar ile ekinoksların presesyonundan kaynaklanmaktadır.

Ay ile kavuşan sabit yıldız Aldebaran (10 ♊ 04): İş, onur ve itibar için elverişli, ancak negatif durumlarda olabilir. Ev içi, kamusal, dini ve felsefi konular için uygundur.

Boğanın Gözündeki Aldebaran, zenginlik ve onuru (özellikle savaşta) temsil eder. Aynı zamanda zeka,  sebat, bütünlük, popülerlik, cesaret, gaddarlık, fitne eğilimi, sorumlu bir konum, halkın onurları ve başkaları aracılığıyla güç ve zenginlik kazandırır, ancak faydaları nadiren kalıcıdır ve ayrıca tehlikeli diyebileceğimiz şiddet ve hastalık da görülebilir.

Aldebaran sürekli stres ve endişeye neden olur, ancak para kazanmada başarı getirir. İnsanları huzursuz ve kargaşaya sürükler ve her zaman halkın muhalefetini ve devrim duygusunu körükler. İnsanları şiddetli kavgalarla alevlendirdiği, sessizliğin ve barışın düşmanı olduğu da söylenir.

Güneş kavuşum Antares  (1002): Utanç ve yıkımla biten sözde din, samimiyetsizlik, onur ve zenginlikler, askeri tercih, ihanet tehlikesi, işlenen veya maruz kalınan şiddet, ateş ve hastalık, sağ gözün yaralanması gibi anlamlar taşır.

Akrep’in Kalbindeki Antares, kötü niyet, yıkıcılık, liberallik, açık fikirlilik, kötü kehanetler ve ölüm tehlikesine neden olur ve insanları kendi inatlarıyla kendilerine kızar, açgözlü, dik başlı ve yıkıcı yapar.

Antares aynı zamanda insanları sert, kavgacı ve hırçın yapar. Bu, askeri personel için önemli bir yıldızdır ve zihinsel uyanıklık, stratejik yetenek, cesaret ve cesaret taşıdığı söylenir.

Venüs ise Acrux ile kavuşuyor (1208): Astrologların ve okültistlerin yıldız fallarında sıklıkla öne çıkar dini fayda, tören, adalet, sihir ve gizem verir.

Acrux, sezgilerle, kişinin diğer insanın iç doğasını kavrayışıyla, gizli çalışmalar için bir tercihle, bir şeylerin gizli yönlerinin başarılı bir şekilde araştırılmasının armağanı, yaratıcı bir zihin ve mistik ve teosofik ilgi alanlarıyla bağlantılı olan doğasıyla tanınır.

Venüs kavuşum Alphecca (12 ♏ 34): Aşk ilişkileri için elverişlidir, arkadaşlardan yardım gelir, sanatsal ve müzikal zevkler getirir. Kuzey Tacındaki Alphecca şeref, haysiyet ve şiirsel ve sanatsal yetenek verir.

Uranüs kavuşum Hamal (07 ♉ 57): Hoş, sempatik, kolayca etkilenen, hassas, güçlü tutkular, zayıf doğa, medyum, içki veya zararlı alışkanlıklar, birçok arkadaş, aşk sorunları. Hamal şiddete, gaddarlığa, zulme ve kasıtlı suça neden olur.

30 Kasım ay tutulması ve 14 Aralık güneş tutulması, 26 Mayıs 2021’deki ay tutulmasına kadar süren bir tutulma evresini oluşturuyor.

Dolunay Kasım 2020 ay tutulması Avrupa’nın çoğunda, Asya’nın büyük bölümünde, Avustralya’da, Kuzey Amerika’da, Güney Amerika’da, Pasifik’te, Atlantik’te ve Kuzey Kutbu’nda görülecektir.

 

Sevgilerimle
Hülya Ataşcıoğlu

Cevap Yaz