20 Şub 2017
Şubat 20, 2017

26 Şubat Güneş Tutulması

0 Yorum

SFPage26 Şubat da 8 derece Balık burcunda, karmanın evinde, bir güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulmasının egemenliğini ise ‘daha parlak bir gelecek umudu’  ile spritüel gezegen Neptün ele almış görünmektedir. Genelde gökyüzünün bu bölgesindeki yıldızlardan iyi şans ve kalıcı mutluluk gelir. Önümüzdeki aylarda ise etkisini daha fazla hissedeceğimiz bu güneş tutulması, hayallerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatı verebilir. Tabi mütevazi kaldıkça ve daha yüksek bir güce minnettarsanız, özellikle de ilişkilerde iyi sonuçlara ulaşmayı bekleyebilirsiniz. Acımasızlık, açgözlülük veya bencillik, Ağustos 2017’deki diğer  tutulma aşamasının başlangıcına kadar sizin kazandığınız tüm değerlerinize  son verebilir. Herhangi bir yeni ay gibi, bir güneş tutulması da bir döngünün sonunu ve yeni döngünün başlangıcını temsil eder. Astrolojinin  en güçlü ve en önemli kavuşumlarından birisi; Güneş ve  Ay kavuşumudur. Bu, tüm olasılıkların masada olduğu anlamına gelir ve kendinizi geleceğe yönelik yeni planların önünde bulabilirsiniz. İlerleme yapmak için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançlar sorgulanabilir. Boş kağıt yaprağı üzerine bir yapılacaklar listesi yazarak yeni bir başlangıç ​​yapmak için en ideal zaman diyebilirim.

Bir yıldız ve bir gezegen yakında ise, bu güneş tutulmasının önümüzdeki aylarda hayatınızı nasıl şekillendireceği hakkında daha fazla bilgi sağlar.  Bu güneş tutulmasın da en gizemli mavi gezegen Neptün birkaç adım uzakğa yerleşmiş ve Neptün, fiziksel sınırlamaların üstesinden, ruhsal gelişim ile, nasıl gelebileceğimizi gösterir. Ruhsal gelişim, etrafınızdaki insanlarla ve genel olarak hayatla daha çok şey hissetmeyi içerir. Bilinmeyene adım atmak konusunda genelde çekimser kalırız ancak Neptün’ün olumlu tarafı bu güneş tutulmasını takiben daha belirgin bir hal alacağa benzer. Genel olarak bir güneş tutulması yeni bir başlangıç ​​için enerji artışı sağlayan olumlu bir olaydır. Güneş Tutulması ve Neptün arasındaki sabit yıldız çok olumlu, dilekler ve hayallerin Neptün tarafından yönetildiğini hatırlayalım. Güneş kavuşum Neptün, hassasiyetinizi, sezgilerinizi ve empatiliğinizi artıracaktır.  Bazı sınırlar koymak ve sevdiklerinizle birliktelik duygusuna sahip olmanızı sağlayacaktır. Çevresel, hayırsever, sosyal ya da toplumsal çalışma ve gruplar hakkında daha fazla bilgiye katılmaktan ya da öğrenmekten fayda görebilirsiniz. Astroloji gibi ruhsal ya da gizli konular daha yüksek bilinçle daha iyi anlaşılabilir. Filmlere gitmek ya da bir fantastik roman aracılığıyla gerçeklikten kurtulmak için güzel bir zaman olabilir. Ay kavuşum Neptün duygusal hassasiyetinizi arttırır. Güneş tarafından sağlanan bilinçli benlik bilinciyle, zihinde ki herhangi bir arka plan gürültüsünü tetikleyebilir  ve hassasiyetinizi olumlu olarak kullanabilirsiniz. Güneş, Ay, Neptün ile kavuşum, psişik farkındalık için büyük potansiyel sağlayacaktır. Astrolojik anlamda Kayron bulunduğu ev konumu konuları ile sizi mutlaka yaralayacaktır tedavisi için ise bu güneş tutulmasında Neptünü aktivite edebilirsiniz. Yani Güneş tutulması hangi evinize düştüyse o evin konuları ile ilgili çalışmaya başlamak size olumlu bir dönüş sağlayabilir.

Sabit yıldız Skat 09 ♓ 06’da güneş tutulması ile uyumlu olarak iyi şans ve kalıcı mutluluk kazandırmaya hazır! Bu fiziksel, ekonomik veya sosyal olarak iyi liderler için olumlu bir yıldızdır.  Bu güneş tutulması, dileklerin gerçekleşmesi için yapılacak bir güneş tutulmasıdır. Bununla birlikte, vaat edilen iyi şans ancak kazanmış olursanız ‘gelecek’ anlamındadır. Güneş, Ay ile bu yıldız özellikle ikili ilişkiler için olumlu etkiye sahiptir. Yeni ve etkili arkadaşlar edinebilir, arkadaşlarınızdan yardım ve değerli hediyeler elde edebilir ve saygın kadınların sevgisini kazanabilirsiniz. Skat’tan gelecek olan duygusal duyarlılık artışı sizi psişik hale getirebilir, ancak bununla bağlantılı olarak  eleştiri ve zulüm de birlikte gelebilir dikkat…

Güneş-Ay- Neptün ve sabit yıldız Skat birleşimi kesinlikle uyumlu ve faydalıdır. Ancak, kazançlarınız ve psişik yeteneklerinizin, gökyüzündeki büyük muhalefet yüzünden size karşı dönme riski altında olduğunu da unutmayalım. Jüpiter, Uranüs’ün tam karşısında yer alarak kişisel özgürlük ve heyecan duyma ihtiyacınızı büyük ölçüde artırıyor. Tepki göstermeye ya da eğlenmeye ve istediğiniz şeyi yapmanıza engel olan her şeye karşı güçlü bir dürtü hissedeceksiniz. Oluşan gerginliğinizi ortadan kaldıran ve  önemli bir değişime neden olan belirli bir ani olay olması da muhtemeldir. Güneş Jüpiter etkileşimi, iki kenarlı bir kılıç gibidir. Sizi son derece güvende, gururlu, şanslı ve iyimser yapabilir. İfade şekliniz, iyi şansı ve başarıyı, kayıp ve utanç arasında değişen nihai sonucun belirlenmesinde kritik önem taşır. Bunu kontrol  almanın en iyi yolu saygı, ılımlılık ve disiplindir. Güneş Uranüs ise, belirsizlik aşamasına girerken açık fikirlilik ve esneklik gerekebilir. Yaklaşan değişikliği hissettiğiniz gibi huzursuz ve endişeli hissetmeye de başlayabilirsiniz. Sinirsel bir gerginlik artışı, keskinliğe, yön değişikliğine ve hatta kazalara yol açabilecek öngörülemeyen davranışlara da neden olabilir.

Denkleme bir de Mars kavuşum Uranüs eklenmesi, aşırı tepki, isyan ve açgözlülük ile elde edilebilecek tüm faydaları bozan muhalefet konumundadır. Rakiplerinizden veya düşmanlarınızdan ego çatışmalarına yol açarak güçlerini ileri sürmeye çalışıyor olabilirler. Zaten heyecanlı olabileceğiniz için sabırsızlık, muhtemelen herhangi bir kışkırtmaya ya da saldırıya karşı tehditlere tepki gösterebilirsiniz. Saldırıya devam etmeyin, çünkü güç ve cesaret düşük bir noktada olacaktır.

8 derece Balık burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının son kez 1998’de olduğunu bilmeniz yararlı olur. 1998’de gerçekleşen kişisel deneyimlerden ve ülkemiz de gerçekleşen bazı olayların tekrarlanmasını bekleyebilirsiniz.

Hülya Ataşcıoğlu

Cevap Yaz