20 Haz 2020
Haziran 20, 2020

21 Haziran Güneş Tutulması

0 Yorum

 

 

The Croatian Museum of Naive Art Museums in Zagreb, Croatia Ivan Generalic, Eclipse of the Sun 1961

 

YENGEÇ’DE YENİ AY VE GÜNEŞ TUTULMASI 21 HAZİRAN 2020

Aynı zamanda halkalı bir güneş tutulması olan bu Yeni Ay, duygularımızı, anılarımızı, sezgimizi, anne ve aileye olan bağımızı, soy köklerimizi ve bağlantımızı yöneten su elementi Yengeç burcunda 00 derecede gerçekleşecek. Birinci dekanatta gerçekleştiği için hava durumunda değişiklikler, aşırı yağmurlar, seller kadın sağlığını etkileyen hastalıklar ve aile içi şiddet akla ilk gelenler arasındadır. Yengeç hayatımızın besleyici ilkesidir ve ezoterik astroloji, kozmik rahmin güvenliğinden doğduğumuzu ve ilahi çocuk olarak kendimizi yengeç burcunda doğurduğumuzu (geliştirdiğimizi) öğretir. Bu Güneş Tutulması da yaz gündönümünden birkaç saat içine (yılın en uzun günü) düştüğünden, kendi içimizde daha fazla ışık, anlayış arama ve içsel erkek / dişi yönümüzü dengeleme konusunda daha fazla düşünme fırsatı bulabiliriz.
Genellikle güneş tutulmaları hayatınızdaki önemli erkek figürlerle (koca, baba, patron vb.) ilgilidir ancak bu tutulma yengeç belirtisinde olduğundan, ailenizi veya genel olarak aile içi durumunuzu ve güvenlik duygularınızı etkileyebilir. Tutulmalar, doğum haritanızda nereye düştüklerine bağlı olarak yaşamlarımızda altı aydan bir yıla kadar genişletilmiş bir etkiye sahip olabilir. Herkes aynı şekilde bir tutulmayı deneyimlemez veya hissetmez. Doğum gününüz güneş tutulması ile aynı gün veya iki gün içinde düşerse, sizin için daha fazla bir etki yaratacaktır. Bu Haziran güneş tutulmasından en çok etkilenen doğum tarihleri ise Yengeç, Oğlak Burcu, Koç ve Terazi’nin erken derecelerinde(0-6) doğanlar olacaktır. Gezegenin elektriksel manyetik enerjisi bu gün boyunca akışta olduğundan, çok su içmek çok önemlidir, C vitamini bakımından zengin meyve ve sebzeleri yemeye çalışın ve eğer yapabiliyorsanız doğada zaman geçirerek topraklanın.
Yengeç dişi su elementi anneliği, aileyi, evimizi, kalıtsal karmik “kökleri” ve kalıtsal psikolojik kalıpları yöneten “yaşam rahmi” dir. Aynı zamanda İçimizdeki Çocuğun işaretidir. Kendinize duygusal olarak nasıl davranıyorsunuz? Herhangi bir duygusal ihtiyacınız olduğunu inkar ediyor musunuz? Savunmasız olmaktan korkuyor muyuz? İlişkilere çok mu ihtiyacınız var? Sorularını arayacağınız burctur ve haritalarınızda ki konumu önemlidir.
Yengeçlerin yoğun bir güvenlik ihtiyacı vardır kendilerini bir savunma mekanizması olarak da maddi şeylere düşkünlük gösterebilirler. Hepimiz yengeç burclarının (erkek ya da kadın) beslemeyi sevdiğini ve başkalarının duygularına duyarlı doğal empati olduklarını duymuşuzdur. Çünkü Ay Çocukları bilinçaltını çok iyi kullanmayı bilirler ve mükemmel psişik, öğretmen, sanatçı ve yazarların yanı sıra psikolog olabilirler. Ayrıca tarihi ve antikaları severler ve iyi dekorasyon onlara doğal olarak iyi gelir.
Psikolojik anlamda, yengeç burcu doğum haritanıza düştüğü ev, duygusal sorunlarınızla başederek “İlahi (İç) Çocuğunuz” yani kendinizi olduğunuz gibi kabul etmenizin istendiği yerdir. Bu Yeni Ay aynı zamanda bir güneş tutulması olduğundan, bu yılın geri kalanında niyetlerinizi belirlemek için çok güçlü bir kozmik fırsat penceresidir.

Güneş tutulmasının Gezegenlere etkileri ise;

Balık burcunda ki Mars ve Neptün kavuşumu ile Oğlaktaki Jupiter ve Plüton olumlu açısı: Bu, görünüm hayallerinizdeki yeni hayatı solumak için yönlendiren çok olumlu bir açı! Ancak tüm retro gezegenler nedeniyle biraz gecikme yapabilir, ancak Oğlak’taki Jüpiter ve Pluto, gücü ve devam etmeyi temsil eder. Balık Oğlak burcunun sert otoritesine biraz merhamet katar, bu yüzden maddi ihtiyaç sahibi kişiler daha fazla devlet yardımı olabilirler.

İkizler’deki Venüs Retro (12 Mayıs – 25 Haziran)
Venüs gezegeni bizim estetik barometremizdir. Sevdiğimizi ve sevmediğimizi ölçer; nasıl sevgi verdiğimizi ve aldığımız ile ilgilidir. İkizler’deki Venüs ise sosyalleşmeyi sever. Hevesli bir iletişimci olarak hayatı merak eder ve kesinlikle kolayca sıkılır. Sosyal medya onun doğal yaşam alanıdır. Venüs retroda iken, özellikle ilişkiler açısından ihtiyaç ve arzularımıza göre yeniden düzenleme yaparız. Geçmişinizden insanlar yeniden ortaya çıkabilir ya da sadece geçmiş ilişkiler ile ilgili olarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını düşünüyor olabilirsiniz. Geleneksel olarak, retro Venüs zamanı ciddi bir yeni ilişkiye başlamak için iyi zaman değildir, ancak arkadaşlarla tanışmak ve sosyalleşmek için iyidir. Ayrıca, zihinsel dağınıklığı temizlemek ve yeni tutulma sonrası ki enerji alanına yer açmak için geçmişten kurtulmak için iyi bir zamandır.

Merkür Yengeçte Retro (18 Haziran – 12 Temmuz):
Bu Merkür retrosu Venüs retrosunun izini sürdüğü için zor. Kişisel düzeyde, hepimiz son birkaç ayın yalnızlığından çıkmaya ve sosyalleşmeye, halka açık mekanlarda daha fazla zaman geçirmeye ve hatta tekrar seyahat etmeye hazırız. Yeni fikirleri başlatma ve yeni projeler için ancak Merkür’ün retro dönemi (18 Haziran – 12 Temmuz arasında) bizlere hala “yeni normal” düzenin henüz oluşturulmadığına dikkat etmemizi ve farkında olmamızı istiyor. Bilindiği gibi Venüs retrosu duygusal pusulamızı sıfırlamakla ilgilidir: beğenilerimiz, beğenmemelerimiz, değerlerimiz, harcamalarımız vb. Bu ay herhangi bir büyük satın alma işlemi yapmanız gerekiyorsa erteleyebilirsiniz ; küçük alımlar (ev aletleri, arabalar, bilgisayarlar vb.)iyidir, sadece makbuzlarınızı ve garantilerinizi saklayın.
Yengeç’de Merkür çok duygusal bir temaya sahiptir, bu yüzden Venüs’te olduğu gibi, geçmişinizden insanlar veya durumlar yeniden ortaya çıkabilir ve arkadaşlarınız ve aileniz hakkında daha duygusal hissedebilirsiniz. Geçmiş yıllardaki arkadaşlarınız, sevgilileriniz ve akrabalarınızla ilgili rüyalar ve anılar ortaya çıkabilir. Bu, geçmişten çözülmemiş sorunların üstesinden gelmek için iyi bir zamandır.

Merkür yengeçte suyu sever, bu yüzden yüzmenin, balık tutmanın veya tekneciliğin tadını çıkarın, ancak lütfen güvenli ve farkında olun. Merkür yengeç’te aynı zamanda yazarların ve aktörlerin işaretidir. Nicole Kidman, Tom Hanks, Harrison Ford, Judy Garland ve elbette Donald Trump. ABD’nin doğum haritasının Merkür’ü yengeçtedir bu yüzden önümüzdeki birkaç hafta boyunca kölelik, sivil haklar hareketi, Anayasa ve eski olayları yeniden ele alınacatır.
Chiron (Yaralı Şifacı), Merkür karesi ise eski acı ve yaralandığınız konular, tecrübeler hakkında ki etkisini sürdürüyor.

Boğa’daki Uranüs’e olumlu açısı:
Güneş tutulması, Boğa’daki Uranüs gezegeni ile olumlu bir (sextile)açı yaparak hoş sürprizlerin karşınıza çıkacağı anlamına gelir. Yenilikçilik, yeni fikirler, iç görüler, icatlar ve daha fazla özgürlük özellikle sanat ve teknoloji alanlarında ortaya çıkacaktır. Kadınların sivil haklar, kadın mevzuatı ve politikada daha aktif rol aldığını görebilirsiniz. Hem Yengeç hem de Boğa genel olarak gıda / restoran endüstrisi için daha fazla teşvik ve destek için olumlu bir işarettir. Kişisel düzeyde ise enerji iyileşmesi ve bazı kişisel gelişim metodlarını keşfetmek için iyi bir zamandır. Kutunun dışına çıkma ve yeniden enerjik hissetme zamanı.

Sevgiler,

Hülya Ataşcıoğlu

Cevap Yaz