images

Seshat, Eski Mısır da bilgeliğin, bilginin tanrıçası aynı zamanda mimarlık, astronomi, astroloji, yapı, matematik ve ölçme tanrıçasıdır.

 

Astrolog Hülya Ataşcıoğlu
Ocak ayı’nın ilk haftası Oğlak burcunda ki Güneş-Pluto kavuşumu yeteneklerinizi, yaratıcı gücünüzü ve yaşamda ki amacınızı farketmenizi sağlayabilir. 9 Ocak günü Merkür ileri harekete geçeçek. 12 Ocak Perşembe günü Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay Uranüs, Jüpiter ile birlikte büyük kare yapacak. Yükselen derecesinde ki sabit yıldız Hyades olumsuz etki yaratarak skandal, şiddet, rezalet, itibarını kaybetme, hapis, sahtekar bir karakterin ortaya çıkışı gibi kavramları gözlemleyebiliriz. 28 Ocak günü Kova burcunda gerçekleşecek Yeniay, yükselen üzerinde ki sabit yıldız Alpha Serpentis ise düşüşün takip ettiği başarı intihar, cinnet, kazalar, savaşta başarı, politika, yazı, aşkta sorun, sahtekarlık, gemi kazalarını gündeme getirebilir.

OCAK AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ : 2017 ilk ayı sizler için fırsatlarla dolu olabilir. İş, eğitim veya arkadaş çevrelerinde karşınıza çıkan aynı zamanda etkilendiğiniz kişi ile fırsatları değerlendirebilirsiniz. Düşünceleriniz ve fikirleriniz bu ay içerisinde daha da önemli olmaya başlıyor. Yılın ilk ayında sorumluluklarınız geride kalan yılın son ayına göre daha da artabilir ancak zamanında yapacağınız çalışmalar sayesinde iş ve kariyer yaşantınızda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Venüs’ten de alacağınız etkiyle beraber gayet sağlıklı ve enerjik hissedeceksiniz.

BOĞA : 2017’nin tamamında oğlak burcunun olumlu etkisi sizden desteğini çekmeyecek. Başlattığınız ya da başlatacak olduğunuz her çalışmadan olumlu geri dönüşler atacaksınız. İşinizi doğru yapmadığınız sürece kaybetme ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Hedeflediğiniz noktaya ulaşmak istiyorsanız ayın tamamında elinizden geleni yapın. Daha önceleri birlikte olduğunuz kişiyle sizden ya da dışarıdan kaynaklı ne olursa olsun, hepsini geride bırakmalı artık önünüze bakmalısınız.

İKİZLER : Tamamlayamadığınız veya umursamadığınız işlerin daha sonraları sizi fazlasıyla zorlama ihtimali olabilir. İş hayatınızda yeni atılımlar gerçekleştirerek cesur yapınız sayesinde farklı işlere yönelme ihtimaliniz de var. Şanslı hissedeceksiniz. Gereğinden fazla riskli işlerin altına girmeyin. Karşınıza çıkan veya çıkabilecek aksaklıkları yönetirken daha olgun hareket etmelisiniz. Hemen her türlü soruna karşı mutlak sakinlik içerisinde olmalısınız. Stresli günler geçirmeniz sağlık açısından büyük sorunlar yaşabileceğiniz anlamına gelebilir.

YENGEÇ : İletişim konusundaki becerileriniz artarak hayalini kurduğunuz ve arzuladığınız iş hayatına kavuşabilirsiniz. Bu ay öncelikle, işinizde olduğunuz yerde kendinizi sağlama almalısınız. İş hayatında büyük tecrübelerin sahibi olan bir kişiden destek görebilirsiniz. Artan sorumluluklarınız sizi zorlayabilir. Sizin başarısınız olmanıza neden olan en büyük etken de aslında bu konuda ki endişeleriniz. Endişelerinizi bir kenara bırakmaya çalışın. Finansal durumunuz ayın genelinde iyi durumda olabilir.

ASLAN: Söz konusu birliktelik olduğunda daha olgun adımlar atmaya çalışın. Ocak 2017’de doğru adımlar atmayı başarırsanız hayalini kurduğunuz arzuladığınız aşk hayatına sahip olabilirsiniz. Duygusal açıdan daha yoğun hissedeceğiniz süreç ayın ortalarından sonra başlıyor. Olgunluk çağında olan Aslan burcu insanlarının ise aşk hayatlarından beklentileri çok daha farklı olacak. Birlikteliğiniz bu süreçte fırtına altında kalacak. Yalnız olan Aslan burcu insanlarının ise atacakları adımlar dikkat çekici olacak.

BAŞAK: Hedeflediğiniz noktaya her geçen dönem biraz daha yakınlaşıyorsunuz fakat kesinlikle sakin davranmanız gerekmektedir. Yeteneklerinizin farkına varın ve değerlendirmeye çalışmalısınız. Ocak ayı içerisinde birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki bağı yeniden sağlamlaştırma imkanı elde edeceksiniz. Birlikteliğinizin çıkmaza girdiğini ve duygularınızın eskisi kadar güçlü olmadığını düşünüyorsanız beraberliğinizi sonlandırma yolları arayabilirsiniz.

TERAZİ : Hız kazanacak gelişmeler karşısında sizin sergileyecek olduğunuz tutum çok daha önemli olacak. Maddi imkanlarınızı doğru anlamda kullanmaya çalışın. İletişim ve üretkenlik açısından şanslısınız. Üstünüz olan kişilerden de arzu ettiğiniz destekleri alacaksınız. Değişim ihtiyacınız aşk hayatınıza doğrudan etkide bulunacak. Yalnız olan Teraziler, yaşanacak gelişmeler sizi tatmin edecek düzeyde olacak. Keyif alacağınız ve keyif vereceğiniz dönemdesiniz. Şüphesiz mutsuzken mutlu görünmek zorunda kalmayacaksınız.

AKREP : Değişimden karlı çıkan siz olabilirsiniz ancak devam eden işlerinizi öncelikle sonlandırmalısınız. Referansınızın sağlam olması daha iyi şartlara sahip şirkette işe başlarken en büyük yardımcınız olabilir. Fırsatlardan faydalanmaya çalışın ve projelerinizi kararlılıkla yürütün. Büyük adımlar atacaksınız ve ocak ayının sonlarına doğru finansal durumunuzda alçalma yaşanabilir. Emeklerinizin ayın sonlarına doğru boşa çıkma ihtimali var. Olumsuzluklara sizden kaynaklandığı kadar iş çevrenizden de kaynaklanabilir.

YAY: Kişisel olarak başarıyı yakalayabilmeniz için birlikte çalıştığınız kişilerin de motivasyonunu artırmanız gerekli. Beklenin aksine ilerleme yaşanacak. İş bağlantılarından olumlu geri dönüşler alacaksınız ancak biraz daha sabırlı olun. Venüs, Ocak ayının sonlarına doğru iş ve kariyer hayatınızda canlanmalar yaşanmasını sağlayacak. Meslek hayatınıza olan bakış açınız değişim gösterebilir. Arkadaş ortamlarında çok fazla dikkat çekmiyor olabilirsiniz ancak bu ay biraz daha farklı olacak gibi duruyor.

OĞLAK : Yükselişe geçeceğiniz bu ayı en doğru şekilde değerlendirmeye çalışın. Ocak ayı sizi memnun edecek iş gelişmeleri sunacak. Sizi memnun etmeyen her ne varsa geride kalacak. Parasal konularda kazancınız biraz daha yükselecek. Gelir ve giderler açısından dengeyi mutlaka kurmalısınız. Söz konusu aşk hayatınız olduğunda aslında çok fazla ön planda olan bir burç değilsiniz fakat aşk açısından hareketli olacağınız dönem olacak ön plana çıkıyor. Kişiliğiniz ve davranışlarınız karşı cinsin ilgisini çok fazla çekecek.

KOVA : Bazılarınız planlarında ve hedeflerinde değişikliğe yönelecek. Öncelikle halihazırda var olan sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışın. Ocak ayında iş seyahatleri de dikkat çekiyor. İş hayatınızın yanı sıra aşk hayatınızda da bolca farklılıklar yaşanacak. Bazılarınız evlilik kararı alırken bazılarınız da uzun süredir devam eden birlikteliğinde ayrılık gibi bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalacak. Sizin anlamak ya da görmek istemediğiniz nokta, kendiniz olduğunuzda da oldukça çekici olduğunuz.

BALIK: Finansal durumunuz gayet iyi durumda ve bu konuda da pek zorluk yaşanmayacak. Doğru adımlar atacak ve sizi başarıya taşıyacak çalışmalara yöneleceksiniz. Şartlar zorlayıcı olsa dahi doğru değerlendirmeler yapabileceksiniz. Siz çaba gösterdiğiniz sürece iş hayatınızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Hem başarı hem de finansal açıdan iyi durumdasınız. Sosyal ya da eğitim yaşantınızın size yeni insanlar kazandıracağı açık bir şekilde ortada. İletişim yeteneğiniz sayesinde istediğiniz kişiyi kolaylıkla etkileyebilirsiniz.

One Response to 2017 Ocak Ayı Astroloji Burç Yorumları
  1. Thank you very much for your blog.

    I enjoyed reading this article.


[yukarı]
Cevap Yaz