12 Oca 2017
Ocak 12, 2017

Dolunay Ocak 2017

0 Yorum
450px-Campidoglio_-_Dioscuri_all'alba_1050290

Statues of Castor and Pollux at Piazza del Campidoglio, Rome, Italy

Dolunay Ocak 2017 Astroloji

12 Ocak Perşembe günü 22 derece yengeç burcunda  Dolunay gerçekleşiyor. Büyük Grand Cross konfigürasyonu, kutup zıtlıkları arasındaki ebedi çatışmayı göstermektedir. İkiz yıldız Castor ve Pollux arasındaki Dolunay konumu devam eden çatışmaların kalbine ulaşıyor. Aslında kardeşler arasındaki asıl savaş dünyadaki halen günümüze kadar süren savaşlara dönüşmüştür. Satürn,  aşırı gerilimi parçalamak için kurtarmaya geliyor. Akıllı yaşlı adam barışa aracılık etmek için anlaşma sağlayıcı rolünü oynuyor. Çatışma, bu Dolunay safhasında sabır ve sıkı çalışma ile çözülebilir. Geçici değerler, muhafazakâr bir yaklaşım, otoriteye saygı ve sıkı disiplin, iki kabilenin bir araya getirilmesine yardımcı olacaktır.

20 ° 28 ‘de Yengeç İşareti sabit yıldız Castor, Alpha Geminorum
22 ° 27 ‘de  Yengeç  Dolunayı Ocak 2017
23 ° 27 ‘de Yengeç İşareti sabit yıldız Pollux, Beta Geminorum

Castor, Ay’ı zaten geçtiğinden güç kazanır. Bununla birlikte, Ay, Pollux’a iki kat daha yakın olduğundan, eşit derecede eşleştirilir. Bu, insan kardeşini ilk öldürdüğünde başlayan ebedi savaşta bir gösteridir. Castor ve Pollux, Apollo ve Herkül, Cain ve Abel’in hikayesi.

Dolunay Ocak 2017, savaş nedenini, iki kardeşin bir kadın üzerinde savaşan rekabeti vurguluyor. Bugün hala devam ediyor ve kara, kazanç, yatırım ve hatta Tanrı için savaşa dönüşüyor. İç savaş, öfke, korku, suçluluk, utanç, korku, paranoya, akıl hastalığı, bağımlılık, depresyon ve sinir bozuklukları olarak gösterilir. Dışarıda, Filistin’de Müslümanlara karşı Yahudiler olarak savaşa giren iki kavim, Amerika’daki beyazlar karşısında siyahlar, ülkemizde yaşanan terör olayları.

Güneş’in karşı karşıya kaldığı en büyük gezegensel görünümü Dolunay’dır. Astrolojinin tüm yönlerinden en önemlisidir. Dolunay, dikkatinizi her türlü ilişkiye odaklayarak  kendisinden önceki  yeniay ile de bir ilişkisi vardır. 29 Aralık ayından bu yana başlattığınız projeler artık ince ayarlanmış veya tamamlanmış olabilir, hasat zamanı! Dolunay, önceki ayın temalarına duygusal bir uyum ya da tamamlayıcı olarak da görülebilir. Duyguların ve içgüdülerin ay nitelikleri Dolunay’da zirveye ulaştığında kişisel ilişkilerinizde objektif ve dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Kendi ihtiyaç ve niyetlerinizle ve diğerlerinin ihtiyaçlarıyla temasa girdiğinizde, uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dengesizliği olduğunu açıkça görebilirsiniz. Dolunay etkisi iki hafta boyunca bir sonraki yeni aya, bu durumda 27 Ocak Yeni Ay’a kadar sürecektir.

Hülya Ataşcıoğlu

 

Cevap Yaz