7 Ağustos 2017 Pazartesi günü ay tutulması 15 ° Kova’da gerçekleşecek. Jüpiter kare Pluto doğrudan Ay ve Güneş ile bağlantılı ve  bu, kişisel başarı için güçlü bir yolun ruh halinizi, davranışınızı ve yakın ilişkilerinizi etkileyeceği anlamına gelmektedir.  Dikkatinizi her türlü ilişkiye odaklayacak bir ay tutulmasıdır.   Yakın kişisel ilişkilerinizde objektif ve dengeli bir görünüm elde etmenizi sağlar. Kendi ihtiyaç – niyetlerinizle ve diğerlerinin ihtiyaçlarıyla temasa girdiğinizde, uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dengesizliği olduğunu açıkça görebilirsiniz. Ay tutulması  duyguların sıfırlanmasını temsil eder, önceki altı ayın duygusal bagajını temizler. 7 Ağustos ay tutulması, Şubat 2017 de başlayan  tutulma evresinin sona ermesine işaret etmektedir ve önümüzde ki 21 Ağustos güneş tutulmasıyla birlikte, 31 Ocak 2018’de ay tutulmasına kadar aktif kalacak.

Ay Jüpiter üçgeni başarma, servet ve mutluluk şansınızı arttırır. İlişkilerde uyumu teşvik eder ve hırslarınızın acımasız doğasını yumuşatırak daha ahlaki ve etik bir yaklaşımı teşvik eder. Açık ilişki ve dürüstlüğünüzden samimi bir ilişki yaratabileceksiniz. Şimdi başlayan yeni ilişkiler bu orijinal niteliklere dayanacaktır. Karşılıklı saygı ve anlayış, çok başarılı kişisel ve ticari ortaklıklara yol açabilir.

Güneş sextile Jüpiter iyimserlik, şans ve mutluluk getirir. Çok az veya hiç direnç göstermemesi gerektiği için, hedeflerinizi planlamak için ideal bir zamandır. Yeni projelere başlamak Jüpiter’in büyümesinden ve genişlemesinden fayda sağlayabilirsiniz.  Ufkunuzu genişletmenin diğer araçları  ileri eğitim ve uzun mesafeli seyahat olabilir.

Mars’ın karşısındaki ay sizi başarılı olmak için sabırsızlaştıracak ve herhangi bir gecikmede ise öfkelendirilecektir. Normalde gözardı edeceğiniz küçük şeyler sizi rahatsız edecektir. Öfke ve düşünmeden hareket etme eğilimi, küçük tahriklerin tartışmalara veya kavgalara dönüşme riskini arttırır. Eşiniz, aileniz ve yakın arkadaşlarınızla olan ilişkiler, dürtüsel davranışlarınızdan ve agresif içgüdülerinizden muzdarip olma ihtimali yüksek olabilir. Agresif enerjinizi yoğun çalışma ve rekabete yönlendirmek çatışma riskini azaltacaktır.

Güneş- Mars birlektiliği, yapıcı bir şekilde kullanılması gereken bol miktarda enerji  getirir, aksi takdirde zararlı sonuçlar doğurabilir. Kontrolsüz enerjinin serbest bırakılması hızlı ve yıkıcı olur, kendinizi veya başkalarını incitir. Böyle zamanlarda fiziksel aktivite tercih edilir, ancak beyin de çok fazla enerji tüketebilir. Başkalarını kontrol etmeye ve manipüle etmeye çalışarak tepki vermek, çatışmalara yol açan egolar ile sonuçlanır. Uzlaşmaya ihtiyaç vardır. Egonuzu daha yüksek bir güce güvenerek bırakın. Kendini geliştirme konusundaki bu egzersiz hayatınızı daha iyi hale getirir ve sevdiklerinize olumlu bir etki yapar.

Koç : Bu tutulma sizin üzerinizde büyük bir güce sahiptir. Kendinizi sakin tutmak ve işleri kolaylaştırmak akıllıca bir seçimdir. Dahası, kendinizi ve eşinizi görme şeklinizi değiştirmek zorunda kalacaksınız. İnsanların sizi nasıl gördüğüyle ilgili memnuniyetsizliğinizi farkedeceksiniz ve bu görüntüyü değiştirme ihtiyacını hissedeceksiniz. Kuvvetli ve hızlandırılmış tepkilerden kaçınmaya çalışın, ancak içgörülerden haberdar olup  akıllı davranmaya çalışın.

Boğa : Mümkünse, bu süre boyunca işiniz ve işinizle ilgili önemli kararları almaktan kaçınmaya çalışın.  Büyük yatırımlar yerine  tevazuyu seçin. Çoğu durumda en iyi seçenek budur. İş arkadaşlarınız, ebeveynleriniz veya ebeveyn figürleriniz, bu tutulma sırasında sizi de stres altına alacaktır. Cep telefonunuza, bilgisayara ve tüm bu cihazlara özen gösterin. Önemli dosyalarınızı yedekleyin.

İkizler : Ani ve öngörülemeyen giderler, finansmanınızda sizi zorlayabilir. Çalışma şartlarınız aynı zamanda bir stres nedeni olacaktır.  Ayrıca, uzun yolculuklardan ve diğer ülkelere yapılan gezilerden kaçının. En azından yardımsever ya da eğlenceli olanlardan daha sorunlu olacaklar. Yurtdışında yaşayan arkadaşlar ve akrabalar da biraz sıkıntıya neden olabilir. Öğrenciler eğitim yerlerini değiştirmek isteyebilirler. Bazı durumlarda bu değişiklik kurumları tarafından zorla yapılabilir.

Yengeç : Her zaman ayın tutulmaları hayatınızda daha büyük etkiye sahiptir, ancak sanırım bunun bir öncekine kıyasla bir rüzgar esintisi olduğuna inanıyorum, bu nedenle kendinizi şanslı sayın. Sevgiliniz ya da eşiniz muhtemelen bu tutulmanın gücünü çok daha fazla hissedecektir. Kendinizi incelemek ve arzulanan değişiklikleri yapmak bu tutulma tarafından desteklenen bir enerjidir. İsteyerek yaparsanız, tutulma daha yumuşak olacaktır. Değilse, bu deneyimi daha hoş olmayan bir şekilde zorlar.

Aslan : Hayalleriniz muhtemelen bu sefer sizin için bir sıkıntı nedeni olacaktır. Hukuki sorunlar da bir çözümü gösterebilir veya çözebilir. Bu ya çok faydalı ya da çok olumsuz olabilir, bu nedenle bu tür konularda elinizden gelen en iyi özen gösterin. Çalışmalar, öğretiler ve kişisel felsefedeki değişiklikler de çok mümkündür. Yabancı ülkelerde seyahat etmek mümkünse kaçınmanız gereken bir şeydir.

Başak : Tutulma sırasında rahat edebilmeniz için elinden geleni yapın.  Sağlığınıza çok iyi bakın. Sorunlar ortaya çıkabilir ve çoğu durumda bunlar geçicidir ancak size korku ve hayal kırıklığı yaratabilirler. Kazalar da olabilir ve hatta ciddi olanlar da olabilir. Mali karışıklıklar ve hatta iş değişikliği, siz ve eşiniz veya sevgiliniz için meydana gelecektir.

Terazi : Bu tutulma sizin için oldukça kolaydır. Bu, hemen hemen yalnızca sevgi hayatınızı etkiler ve  kötü bir şekilde etkilemez. Bir ilişkiniz varsa veya evli iseniz, bu ilişkiyle ilgili tüm sorunlar aydınlanacaktır. Onlarla sakince ve açık bir zihinle uğraşın ve bu ilişki daha iyi olacaktır. Öte yandan, ilişki yeterince iyi ve yeterince güçlü değilse, ayrılma ya da boşanma da olacak ya da yakın gelecekte gerçekleşeceği açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Akrep : Tutulma gününde ve günlerine yakın olan bir gün de yoğun bir programa sahip olmaktan kaçının. Evinizde biraz daha vakit geçirin ve rahatlayın ve dinlenin. Öğrenciler bu tutulma ile büyük oranda etkilenebilir ve çalışmalarında değişiklikler veya bırakmaları mümkündür. Öğrenci olmasanız bile, yaşam felsefeniz ve tanrısalla olan bağlantınız değişebilir. Mümkünse seyahatten kaçının. Tutulma gününde en azından kaçının.

Yay : Bu tutulma sizi  dolaylı olarak etkileyecektir. Mali durumunuz daha çok etkilenebilir. Sözleşmeleri imzalamaktan kaçının. İletişim ve komisyon ekipmanları rahatsız edici olabilir. Sosyal medyanızdan ve yayınlarınızdan bile özen gösterin. İletişim araçlarınızdaki küçük sorunlar da mümkündür, ancak bu tutulma sizi çoğunlukla sağlık durumundan çok mali açıdan etkileyecektir.

Oğlak : Paranız bu tutulmadan etkileniyor. Bununla birlikte, sevgiliniz, eşiniz veya çocuklarınız duygusal olarak istikrarlı bir durumda değil, sabırlı olun, onları anlayın ve onlara karşı sevinin. Ayrılmalar mümkündür, ancak pek fazla değildir. Çoğu durumda, tüm gerginlik sonunda çöker ve ilişkileri güçlendirecektir.

Kova : Bu tutulma sağlıkla ilgili konulardaki korkularınızı arttırıyor. Çoğu durumda, bu korkular üzerinde güçlü bir temel bulunmadığından aşırı endişe etmeyin. Bununla birlikte, kısa veya uzun süre diyet alışkanlıklarınızı değiştirmeye mecbur kalabilirsiniz. Kendinizi iyileştirmeye çalışıyorsanız, tutulma sırasında işler daha kolay hale gelecektir. Değilse, tutulma sizi zorlamaz ve hoş bir deneyim olmayacaktır.

Balık : Manevi bir yol ile uğraşanlar için, bu tutulma gerçekten önemli olabilir. Büyük değişiklikler olabilir. Bunlar hemen iyi görünmese de iyidirler. Yolunuzdaki büyüme, barış içinde gerçekleşir.  Etrafınızdaki insanların kendi mali problemleri vardır ve sizi yükleyebilir. Beklenmeyen giderler veya maaş kesintileri de olabilir. Paranızı elinden gelen en iyi şekilde yönetmeye çalışın; daha parlak günler çok yakında gelecektir.

 

Cevap Yaz