21 Ağu 2017
Ağustos 21, 2017

21 Ağustos Güneş Tutulması

1 Yorum

Babillere ait Güneş Tutulmasını gösteren kil tablet.

 

21 Ağustos, saat 20:25 de 29° Aslan’da etkileri uzun vade de başarıya götüren, cesur aynı zamanda emin adımlarla hedeflerimize ilerlememizi sağlayan  bir güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmaların önemli siyasi olayları önceden kestirmek için nasıl kullanıldığına dair pek çok hikaye vardır ve kaydedilmiş bir geçmişi olan  tüm insanlık uygarlığı için, güneş tutulmaları, değişikliklerin ortaya çıkacakları zamanı tahmin etmek için korkuyla ele almışlardır.

Yüzyıllardır insanlar, Güneş Ttutulmasını bir felaket habercisi, kıyamet alameti gibi algılıyorlardı. Hint mitolojisinde Hindu şeytanı Rahu zaman zaman Güneş’i kovalıyor ve yakalayıp yuttuğunda tutulma gerçekleştiğine inanılıyordu. Uzayı incelemeye başlayan ilk uygarlıklardan biri olan Babilliler, güneş tutulmasını krallarının öleceğinin haberi olarak düşünüyorlardı. MÖ Sekizinci yüzyılda, Güneş tutulmasını öngörebilmek için matematik formülleri geliştirdiler. Güneş tutulması vakti yaklaştığında bir kişiye, çoğunlukla da krallığın düşmanı birine, kralın elbiselerini giydirerek, Güneş tutulmasının varsaydıkları lanetini aldatmaya çalışıyorlardı. Antik Yunan tarihçisi Heredot, filozof Tales’in MÖ 28 Mayıs 585 yılında gelen Güneş tutulmasını olmadan önce tam tarihi öngördüğünü kaydediyor.

Astrolojinin en güçlü ve en önemli etkisi Güneş ve Ay kavuşumudur. Herhangi bir yeni ay gibi, bir güneş tutulması da bir döngünün sonunu ve yeni döngünün başlangıcını temsil eder.  Ancak bu altı aylık bir tutulma döngüsüdür, dört haftanın yeni bir ay döngüsü değil!  Bu, tüm olasılıkların değerlendirilebileceği anlamına gelir. Kendinizi, gelecek için yeni planların önüne koyabilirsiniz. İlerleme yapmak için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançları sorgulayabilirsiniz. Bugün gerçekleşecek olan tam güneş tutulması, 7 Ağustos Ay Tutulmasında gerçekleşen temaları da betimleyerek, 31 Ocak 2018 Ay Tutulmasına kadar sürecek bir tutulma evresini işaret etmektedir. Bir sonraki tam Güneş tutulması 2 temmuz 2019’da yaşanacak ve sadece Güney Amerika kıtasının Güney kesiminde gözlemlenebilecek.

Güneş tutulmasına eşlik eden Regulus hırs, macera, değişim, heyecan gezegeni Uranüs ise olumlu bağlantısı ile beklenti ve heyecanın gündemde kalacağı altı aylık tutulma aşamasına dikkat çekmektedir. Regulus ile gerçekleşen güneş tutulması başarı, güç, otorite, etki, şeref ve zenginlik verir. Bununla birlikte, kıskançlık ve nefret sorun, şiddet ve çöküşe neden de olabilir. Retro gezegenlerin  yarattığı  uyumsuzluk ile baş edebilmek için fazladan çaba harcayabilirsiniz. Regulus’un enerjisi, hırs ve girişimi, yeni girişimlerde başarı sağlayacaktır. Daha yüksek benlik bilinci, artmış sezgi ve içgörü ile kendinizi yeniden keşfedebilir ve ortaya çıkarabilirsiniz. Güneş tutulması hedeflerinizi tamamlamak ve iddialı yeni kişisel ve mesleki hedefler belirlemek için size enerji verecektir.

Jüpiter ve Uranüs kombinasyonun teknolojik olarak ilerlemeler getirdiği bilinmektedir. Ayrıca CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Örgütü) veya NASA’nın, evrenin ve evrimin tarihini daha da açıklayacak önemli açıklamalarını bekleyebiliriz. Mali piyasalarda ise genellikle hızlı dalgalanmalar ve yatırım faaliyetlerinde bir artış gerçekleşebilir.

Güneş tutulmasının en şanslı burçlar Koç, İkizler, Başak en şansız burçlar Aslan, Yay, Oğlak olacaktır.

Özetle Burçlara Etkileri 🙂

♈ Koç : Korkusuz, atılımcı koçlar  kazanıp kazanamayacaklarını bilmedikleri bir rekabete girebilirler. Her ne kadar zor olsa da  belli bir maddi kazanç elde edebilirler.

♉ Boğa : Duydukları bir üzüntü ile huzursuz olabilirler. Nefes alıp, gezegenleri kontrol edemediğinizi hatırlamaya çalışın. Tutulmalar sık sık olmaz  bu görsel şovun tadını çıkarırsanız, dünya eksenden düşmez.

♊ İkizler : Konuşkan ikizler, şöyle bir göz atmaya çalışmak için dışarı çıkmadan önce, özel güneş gözlükleri ve kameralar için bir filtre almaya özen gösterin.  İnsanlar her şeyi bilmek eğiliminizi anlamak için normalden daha yüksek bir toleransa sahip olacaklar.

♋ Yengeç : Rahatlığı seven yengeçler olağandışı günün tadını çıkarmaya çalışmalıdır. Kalabalık ortamlar sizin yaradılışınıza uygun değil, kendinizi rahatsız etmeyin sonra ne kadar huzursuz olduğunuzu biliyorsunuz.

♌ Aslan : Kudretli aslanlar,  kükreyebilirsiniz ancak tutulma olumsuz sonuçlara neden olabileceği için iş ortamında kullanmamaya dikkat edin. Korkmayın bu sonsuza dek karanlık da kalacağınız bir gün değil.

♍ Başak : Kural-takip sistemini başarı ile uygulayan başaklar,  biliyorsun masum değilsin ve beklediğin değişime  hazırsın.

♎ Terazi :  Dengeli teraziler doğa ile konuşabilmek veya doğayla pazarlık kurmak isteyeceklerdir. Tutulmanın sizde  pozitif bir etki yaratmayacağı gerçeği ile barışmak zorunda kalacaksınız.

♏ Akrep : Gizemli akrepler gizemi sever ve tutulma karanlığı bu özel güne bir gerilim unsuru daha katacaktır. Yine de ihtiyaç duymanız halinde gökyüzüne dik dik bakmak  sizin için bulunmaz bir cevhere benzer.

♐ Yay : Maceracı yaylar muhtemelen, güneş tutulmasını heyecan verici bir mola olarak düşünebilirsiniz. Sizlerin hepsi, biricik benzersiz deneyimler yaşayabilir ve  bunu milyonlarca insanla paylaşabilirsiniz.

♑ Oğlak : Tahrik edilen dağ keçileri muhtemelen aylarca tutulmayı beklediyseniz de, sizin için negatif bir gündür. Basit, güvenilir şeyleri ve programları tercih etmeye çalışın.

♒ Kova : Avangard yolları olan tuhaf su taşıyıcıları tutulmanın garip enerjisinden keyif alacaklar. Olağandışı insanlardan esinlenmiş, birçok yeni ve yenilikçi fikirlerin sahibi olabilirsiniz. Karanlıktan ışık gelecektir.

♓ Balık : Fantastik balıklar  bu garip  tutulmayı sevecekler. Zodyak’taki en yaşlı kişi olarak bu gün rüya içinde yüzüyor olmalısın.

Pink Floyd from ‘Dark side of the Moon’ ”and everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon.”

One Response to 21 Ağustos Güneş Tutulması
  1. Thank you very much for your blog.

    I enjoyed reading this article.


[yukarı]
Cevap Yaz